Депутатами запропоновано новий спосіб зняття депутатської недоторканності

Депутатами запропоновано новий спосіб зняття депутатської недоторканності

12.11.2019 Просмотров: 559 Коментарів: 0
Народні депутати Єгор Соболєв, Семен Семенченко та Павло Костенко пропонують ввести механізм надання згоди Верховної Ради на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт народних депутатів України поточного скликання.

Зокрема, пропонується зобов'язати Голову Верховної Ради ініціювати питання зняття недоторканності з усіх депутатів на першій сесії кожного скликання.

Проектом передбачено право Верховної Ради приймати рішення про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт всіх депутатів поточного скликання шляхом відкритого поіменного голосування більшістю голосів народних депутатів від її конституційного складу, яке оформляється постановою Верховної Ради.

У разі прийняття рішення про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт всіх народних депутатів поточного скликання, статті 218-221 Закону «Про Регламент Верховної Ради України» не застосовуються.

Відповідний законопроект № 7255 «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів України».

Нагадаємо, законопроекти про скасування депутатської недоторканності включили до порядку денного сьомої сесії ВР і направлені в КСУ.
Комментариев: 0
avatar