Найєм повідомив, що готує законопроект про статус окупованих територій Донбасу та Криму.

Найєм повідомив, що готує законопроект про статус окупованих територій Донбасу та Криму.

12.11.2019 Просмотров: 1143 Коментарів: 0

Народний депутат від БПП Мустафа Найєм повідомив, що готує законопроект про статус окупованих територій. Про це вони сказали у "Вечірньому праймі" на "112 Україна".

"У нас досі немає закону, який дає статус цих територій. Я зараз розробляю закон, який стосується саме статусу окупованих територій. Що в цьому законі має бути позначено. Перше, ми визнаємо, що це окупація. Тобто Крим, "ЛНР" і "ДНР" - це все окупація, ми не контролюємо цю територію. Друге, ми виконуємо всі права людини, які є на цій території. Тобто всі, хто хоче, може перетинати територію тільки у встановлених пунктах, де ми вказали. За спрощеною процедурою, а не так, як зараз, СБУ встановлює пропуски, а хабарі беруть прикордонники на місці або люди, які стоять на КПВВ. Це правда, 400 грн і ти проходиш на машині. Другий момент, перетин ми жорстко контролюємо, але є правила перетину громадян. Третє, ми дотримуємося права наших громадян, вони наші, які живуть на тій території. Четверте, ми говоримо, що з цієї території торгівля не може проводитися в комерційних цілях. Вона може проводиться тільки в тих випадку, коли нам це вигідно і коли це необхідно для тієї території для виживання, вода і електрика", - розповів депутат.

За словами Найєма, допустимий продаж на окуповану територію готової продукції, виробленої на підконтрольній Києву території, за ринковою ціною.

"Ми заробляємо на цьому гроші, ми вимиваємо там грошову масу. Але купувати звідти нічого не треба, тому що покупка звідти – це фінансування терористів безпосередньо і підтримка фінансової системи. Я б вважав, що правильно було не купувати нічого, продавати все, що вони хочуть. Крім зброї та тих предметів, які можуть використовуватися у подвійному призначенні, двигуни. Але якщо вони хочуть купувати продукти – будь ласка. Це стимулює наше виробництво. Найголовніше, цим законом ми покладаємо всю відповідальність за порушення прав людини на цій території за порушення майнових прав на РФ", - зазначив нардеп.

Раніше повідомлялося, що на окуповані території можуть припинити постачання води та скасувати соцвиплати жителям ОРДЛО. Відповідальною за дотримання прав людини на Донбасі може стати Росія, а гарантом цього - ще одна країна-покровитель. Такі зміни передбачає законопроект №3593-д про окупованих територіях. Документ зараз розглядає профільний комітет, у той час як деякі політсили наполягають на його прийнятті, щоб законодавчо врегулювати питання територій під окупацією, так і торгівлі з ними. Документ подали 28 народних депутатів, головний ініціатор - віце-спікер ВР Оксана Сироїд. За виступає "Самопоміч", підтримує ініціативу прийняти подібний законопроект - "Батьківщина".

Комментариев: 0
avatar