Президент підписав Закон про вдосконалення бухобліку

Президент підписав Закон про вдосконалення бухобліку

17.11.2019 Просмотров: 336 Коментарів: 0
Президент України Петро Порошенко підписав Закон від 5 жовтня 2017 року № 2164-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні ».

Норми Закону приведено у відповідність до вимог ЄС. Зокрема, вводиться обов'язкове застосування МСФЗ для великих підприємств і скорочується звітність для малого бізнесу.

Для мікро- і малих підприємств встановлюється скорочена фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати.

Також встановлюються вимоги до кандидатів на посаду головного бухгалтера на підприємствах, які становлять суспільний інтерес. Зокрема, їм зможе стати особа, яка має повну вищу економічну освіту, стаж роботи в сфері фінансів, бухгалтерського обліку та оподаткування не менше 3 років, без непогашеної або не знятої судимості за злочини проти власності або в сфері госпдіяльності.

Крім того, вдосконалено порядок подання та оприлюднення фінансової звітності. Так, підприємства, які застосовують міжнародні стандарти фінзвітності, зможуть представляти її в єдиному електронному форматі.

Передбачено, що Закон вступить в силу з 1 січня 2018 року (крім положень, що стосуються оприлюднення фінзвітності. Вони вступлять в силу з 1 січня 2019).

Відповідний Закон «Про внесення змін до Закону України« Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні »(щодо удосконалення деяких положень)» (проект № 4644-д) був прийнятий Верховною Радою 5 жовтня.
Комментариев: 0
avatar