Рада провалила закон про видобуток бурштину

Рада провалила закон про видобуток бурштину

19.01.2020 Просмотров: 509 Коментарів: 0

Верховна Рада відхилила законопроект про видобуток бурштину. Спікер Андрій Парубій попросив Кабінет міністрів спільно з нардепами розробити новий документ.

Спікер кілька разів ставив на голосування в цілому цей законопроект, проте необхідної кількості голосів так і не знайшлося. Таким чином, законопроект вважається відхиленим.

"Я звертаюся до уряду, щоб разом з народними депутатами розробили законопроект... щоб представили проект закону, який буде підтриманий парламентом", – сказав Парубій.

Як підкреслила перший віце-спікер парламенту, керівник спеціальної комісії Верховної Ради з розробки законопроектів про видобуток бурштину Ірина Геращенко, від проблеми видобутку бурштину безпосередньо залежать питання економічної безпеки держави.

За її словами, державні українські компанії, які видобувають бурштин за ліцензією, щорічно добувають близько 4 тон бурштину, в той час як ті, хто займається видобутком бурштину та "кришує" видобуток бурштину в тіньовій сфері, щорічно видобувають 150-300 тон на рік.

Нагадаємо, цей законопроект пропонує врегулювати особливості видобутку, реалізації бурштину на бурштинової біржі і дозволити місцевій владі надавати в постійне користування для видобутку бурштину земельні лісові ділянки, які знаходяться в держвласності на відповідній території, а також в межах міст обласного значення, сіл, селищ, місць районного значення, а також надати їм право припиняти ці дозволи.

Комментариев: 0
avatar