Терміни досудового розслідування істотно скорочені

Терміни досудового розслідування істотно скорочені

27.01.2020 Просмотров: 455 Коментарів: 0
На особливу увагу заслуговують зміни в Кримінальний процесуальний кодекс, передбачені 109 поправкою до законопроекту №6232 від 23.10.2017.
Автором поправки є народний депутат Андрій Лозовий. Багато депутатів виступили проти даної поправки: за її прийняття проголосувало всього 52 людини. Але, в підсумку, поправка була прийнята разом з усіма іншими, які ставилися під сумнів законодавцями.
Так, зміни торкнулися термінів досудового розслідування і порядку їх обчислення. Тепер термін досудового розслідування обчислюється не з моменту вручення підозри, а з моменту внесення відомостей про злочин до Єдиного державного реєстру розслідувань.
Термін досудового розслідування з моменту внесення відомостей до ЄРДР до моменту вручення підозри становить:
- два місяці - в кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;
- три місяці - в кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;
- шість місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
В дані терміни не включається період призупинення кримінального провадження слідчим або прокурором, а також період ознайомлення сторонами з матеріалами кримінального провадження в порядку ст. 290 КПК.
Якщо досудове розслідування не вдається завершити вчасно, терміни можуть бути продовжені. При цьому до вручення підозри для цього потрібно звертатися до слідчого судді, а після вручення - до прокурора або судді в залежності від категорії справи і часу продовження.
У разі вчинення особою кримінального проступку, терміни можуть бути продовжені на 1 місяць районним прокурором. Якщо ж особі вручено підозра в скоєнні злочину, терміни подовжуються:
- до 3 місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора;
- до 6 місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим керівником регіональної прокуратури або його заступником, заступниками Генпрокурора;
- до 12 місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з Генпрокурором або його заступниками.
У той же час, термін досудового розслідування злочину може бути продовжений до 3 місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до 6 місяців - в результаті особливої ​​складності провадження, до 12 місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Клопотання про продовження терміну подається за 5 днів до його закінчення. Якщо ж термін закінчився, слідчий і прокурор зобов'язані або передати обвинувальний акт до суду, або закривати кримінальне провадження. Закінчившийся термін відновленню не підлягає.
Відповідні зміни до Кримінального процесуального кодексу внесені Законом «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (законопроект № 6232), який був прийнятий 3 жовтня 2017 року.
Комментариев: 0
avatar