У Раді хочуть відродити податкову міліцію – Данилюк

У Раді хочуть відродити податкову міліцію – Данилюк

17.11.2019 Просмотров: 728 Коментарів: 0

Депутати податкового комітету Верховної Ради у вівторок ініціювали зміни, що відновлюють податкову міліцію, яка з початку поточного року знаходиться поза законом. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

"Відповідний законопроект під іронічною назвою "Щодо оподаткування спадщини" вже включений до сьогоднішнього порядку денного. Це спроба повернути корупційну спадщину податкової міліції. Якщо парламент підтримає ці зміни, орган, який роками "кошмарив" бізнес, буде знову легітимізований", – заявив міністр.

Данилюк додав, що домовленість щодо доопрацювання законопроекту Мінфіну про створення фінансової поліції в найкоротші терміни досягнута в понеділок, 6 лютого, на нараді під головуванням прем'єр-міністра. Основні бізнес-асоціації, незалежні експерти і громадськість публічно підтримали законопроект.

"Я продовжую дотримуватися позиції про неприйнятність відновлення податкової міліції. Ця "спадщина" має піти в минуле", – підкреслив міністр.

Він також закликав не підтримувати правки щодо повернення податкової міліції.

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, в свою чергу, підтвердила рішення комітету у вівторок законопроектів №0940 про оподаткування спадщини зняти питання легітимності роботи податкової міліції до створення фінансової поліції.

"Негативна реакція на таке рішення може виникнути у тих, хто намагається вирішити особисті проблеми у відносинах з фіскальною службою за рахунок нівелювання роботи податкової міліції", – заявила Южаніна.

Вона висловила сумнів, що законопроект про фінансову поліції буде прийнятий швидко, пославшись на його затримку в Кабінеті міністрів.

"Ще раз підкреслюю: ніяких юридичних підстав говорити про ліквідацію податкової міліції з 1 січня 2017 року немає", – зазначила Южаніна.

Як повідомлялося, в ході проходження законопроекту про внесення змін в Податковий кодекс для поліпшення інвестиційного клімату (закон №1797-VIII) в кінці 2016 року в Раді була допущена технічна помилка при зміні нумерації пунктів.

"Де-юре правовий статус податкової міліції зараз – "поза законом". Де-факто вона не ліквідована, співробітники не звільнені, провадження не передані, продовжує свою діяльність", – описала ситуацію народний депутат Тетяна Острикова (фракція "Самопоміч").

Міністр фінансів Данилюк у такій ситуації закликав до якнайшвидшого прийняття закону про створення фінансової поліції, про який ідеться в меморандумі з Міжнародним валютним фондом.

"В кінці 2016 року через технічну помилку Верховна Рада фактично оголосила податкову міліцію поза законом вже з 1 січня 2017 року... Чи варто виправляти помилку, знову легалізуючи репресивну податкову міліцію? Очевидно, що ні. Потрібно рухатися тільки вперед", – заявив глава Мінфіну.

Він уточнив, що розробка і погодження законопроекту були завершені у вересні 2016 року.

Документ передбачає низку основних принципів, на яких планується створювати фінполіцію:

  • заміна силового підходу аналітичним;
  • скорочення штату до 2,5 тис. осіб. (в даний час – 15 тис.);
  • невтручання в роботу чесного бізнесу;
  • оновлення персоналу через прозорий конкурс і незалежну відбіркову комісію, представників силового блоку – не більше 25%;
  • зарплати, які зменшать ризик корупції і дадуть можливість залучити кращі кадри.
Комментариев: 0
avatar