Виборчий кодекс прийнятий за основу

Виборчий кодекс прийнятий за основу

19.01.2020 Просмотров: 317 Коментарів: 0
Народні депутати на ранковому засіданні 7 листопада розглянули два проекти виборчих кодексів: законопроект Писаренка № 3112 і законопроект № 3112-1 (ініціатори: Парубій, Ємець, Черненко).

За підсумками голосування прийнятий в першому читанні і за основу законопроект № 3112-1 (набрав 226 голосів). За проект № 3112 проголосувало 102 депутати.

Законопроект розроблений на основі проекту Виборчого кодексу України, зареєстрованого у Верховній Раді в березні 2010 року. Зазначений проект Ю. Ключковського отримав позитивний висновок Венеціанської комісії. При доопрацюванні були враховані пропозиції щодо вдосконалення виборчого законодавства, які розглядалися Верховною Радою України протягом 2010 - 2015 років.

Пропонується проводити вибори народних депутатів України на засадах пропорційної системи за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій. При цьому в розподілі мандатів депутатів братимуть участь виборчі списки кандидатів, які за підсумками голосування на виборах депутатів набрали не менше 4% дійсних голосів виборців у загальнодержавному виборчому окрузі. Застосовується виборча система, яка дозволяє персоніфікувати голосування ( «відкриті» списки кандидатів), що вимагає введення регіональних виборчих округів.

Аналогічну виборчу систему пропонується застосовувати також на виборах депутатів Верховної Ради АР Крим, обласних рад, а також міських рад міст, в яких кількість виборців перевищує 90 тис. осіб; до таких міст відносяться всі обласні центри, а також кілька інших міст обласного значення. На виборах міських голів таких міст пропонується застосувати виборчу систему абсолютної більшості.

Вибори депутатів сільської, селищної ради, міської ради (міста з кількістю виборців до 90 тис. чоловік), районної у місті ради пропонується проводити за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. У кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів. При цьому вибори депутатів районної ради запропоновано проводити за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, межі яких збігаються з межами сіл, селищ (громад), міст, що входять до складу відповідного району. У кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

У той же час, вибори сільського, селищного, міського голови пропонується проводити в єдиному сільському, селищному, міському виборчому окрузі в межах території відповідної сільської, селищної, міської громади. Вибори сільського, селищного, міського (міста з кількістю виборців не більше 90 тис. чоловік) голови запропоновано проводити за виборчою системою відносної більшості. Вибори сільського, селищного старости - за виборчою системою відносної більшості в межах території села, селища в складі об'єднаної громади.
Комментариев: 0
avatar